Mamy w mięśniach takie punkty

zdrowekosci | Terapia
2 Lip 2018

Mamy w sobie takie punkty, które są punktami mięśniowo- powięziowymi. Te właśnie punkty są przyczyną wielu rodzai bólu, które nagle i znienacka pojawiają się w naszym organizmie. Ten nagły i nieprzyjemny ból możemy zniwelować uczęszczając na terapię punktów spustowych.

NA CZYM POLEGA TERAPIA?

Terapia punktów spustowych polega na uciskaniu miejsc wrażliwych. Jest to terapia nazywana terapią mięśniowo – powięziową i ma ona na celu uwolnienie się od bólu i znaczną poprawę wzorców ruchowych.
Terapia punktów spustowych została opracowana przez amerykankę dr Janet Travel w latach 40 wieku XX.

RODZAJ TERAPII MANUALNEJterapia punktów spustowych

Terapia punktów spustowych to rodzaj terapii manualnej, dzięki ręcznemu działaniu na dany punkt spustowy można, ten punkt, na tyle rozluźnić, że ból przestanie być odczuwalny.
Najpierw jednak trzeba wyczuć dany punkt, potem pracować manualnie nad jego rozluźnieniem. Potem poprzez odpowiedni masaż, dotyk, rozciąganie sprawia się, że punkt spustowy przestaje wydawać ból.

WSPÓŁPRACA TERAPEUTY Z PACJENTEM

Doskonałe rezultaty w terapii punktów spustowych (dowiedz się więcej) daje bardzo dobra współpraca rehabilitanta z pacjentem. Pacjent powinien opowiedzieć o swoich przebytych i aktualnych chorobach, o swoich bólach i dokładnie objaśnić miejsce, w którym czuje ból. Terapeuta masuje, naciska na określony punkt spustowy a potem daje różne polecenia pacjentowi.
Dzięki dobrej współpracy ból punktów spustowych może być zniwelowany do zera.