Manipulacja powięzi skutecznie zwalcza ból

zdrowekosci | Kurs
15 Lip 2018

Tematyka powięzi wzbudza coraz szersze zainteresowanie, zarówno ze strony fizjoterapeutów, jak i pacjentów. Ma wiele funkcji, a jej profilaktyka i terapia są niezbędne. Stąd manipulacja powięzi staje się tak popularna.

Powięź i jej znaczenie dla zdrowia organizmumanipulacja powięzi

Powięź jest wielofunkcyjną błoną z tkanki łącznej, której zadaniem jest chronić układ mięśniowy. Pozwala też utrzymać odpowiednią postawę ciała, chroni organy wewnętrzne i bierze udział w procesach metabolicznych. Dbałość o powięź opiera się na równowadze między pracą i wypoczynkiem oraz na stosowaniu ćwiczeń rozciągających i masaży.

Zdarza się, że powięź ulega przeciążeniu lub nawet pojawia się stan zapalny. Szczególnie niebezpieczne może się okazać martwicze zapalenie powięzi – choroba, do której objawów należą m. in. obrzęk, wysoka gorączka, pojawienie się strupów i rumienia. Schorzenie wymaga leczenia szpitalnego.

Metoda znana od 30 lat pomaga rzeszom pacjentów

Terapia powięzi stworzona przez Luigiego Stecco służy sportowcom i wszelkim osobom narażonym na kontuzje. Uwzględnia holistyczne podejście do ciała. Dla fizjoterapeutów, których interesuje manipulacja powięzi kurs (sprawdź) będzie najlepszym sposobem, by się jej nauczyć. Poznają tam strefy powięziowe i nauczą się przywracać im ruchomość, a tym samym łagodzić ból.